top of page

Co je EFT?

Techniky emoční svobody

"EFT je založeno na objevu, že příčinou Všech našich negativních emocí je porucha v našem tělesném energetickém systému".

 

Z historie EFT:

Renomovaný Klinický psycholog dr. Roger Callahan pracoval s klientkou Mary, která od dětství trpěla fobickým strachem z vody. Přes veškeré, dlouhodobé snažení byl však neúspěšný. Frustrovaný Callahan se rozhodl o pro alternativní řeseni.

 

Jelikož se mimo klasické medicíny zajímal i o čínskou medicínu (akupresuru, akupunkturu ...), rozhodl se využít svých poznatků v psychoterapii. Kdyz se jednoho dne Mary zmínila, že její strach leží v žaludku, rozhodl se experimentovat. Ukázal Mary bod na jejím těle, řekl Mary ať se soustředí na pocit ve svém žaludku přitom si na Dany bod ťuká. Mary tak učinila po chvíli prohlásila, že je to pryč. Callahana nechápal co je pryč a tak mu vysvětlila, že strach v jejím žaludku. Potvrdila to tím, že se beze strachu přiblížila k nejbližšímu zdroji vody bez náznaku strachu ji na sebe začala stříkat, což před tim nebylo možné. Po dalším dlouhém testování a odborných studiích vytvořil metodu - TFT.

 

Na Callahana navázal jeho žák Gary Craig, metodu TFT jeste zlepšil, výrazně zjednodušil pojmenoval ji EFT v překladu Techniky Emoční Svobody (www.emofree.com). 

V současnosti je EFT velmi rozšířená především v Anglii USA. V ČR je známá zhruba 10 let. První kdo k nám tuto terapeutickou techniku ​​přivezl je žákyně G. Craiga, Zdena Katayma od které jsem se EFT naučila v rámci akreditovaného terapeutického výcviku.

 

Jak a proč funguje EFT?

Poklepáváním na akupunkturní body na meridiánech se vysílají tělu signály, které spolu se slovní specifikaci aktuálního problému mysl zklidní na tolik, že umožní uvolnit zablokovanou energii a tím i příčinu nemoci. Tento proces spustí podpůrný proces léčení, což zapříčiní úlevu na psychické i fyzické.

 

Musim věřit, že EFT funguje?

Víra ve fungování metody zde není nutná. Proto je vhodnost využití EFT věkově neomezeno (0 - .... let).   

 

Kde může EFT POMOCI?

EFT je univerzální terapeutický prostředek řešící nejrůznější druhy problémů se kterými si klasická medicína neví rady. Každým dnem přibývají stovky dalších vyřešených případů. Některé z nich můžete pro ilustraci najít v rubrice "vyřešené případy" a  na stránkách institutu EFT http://www.eft.cz/  .

bottom of page