top of page

Reference

Jitku jsem poznala na Integrovaném výcviku pro pracovníky z pomáhajících profesí r. 2012. Zaujala mě svou otevřenosrí, zájmem, orientovaností v psychologii a psychoterapii a nevšední intuicí. Vážím si toho, jak dokázala vlastní těžké životní zkušenosti zúročit k pochopení druhých, porozumění lidským vztahům, hlubokém zájmu o další psychologické vzdělávání a touhou pomáhat těm, kteří mají psychické trápení. Její životní příběh je důkazem toho, že prací na sobě lze změnit naše vnímání, myšlení a zaběhnuté stereotypy, které náš život deformují.

Jitka má nadání i vzdělání k tomu, být výborným poradcem, kaučem a terapeutem. Setkání s ní je opravdové a upřímné lidské zastavení, při kterém i to „ nepříjemné“  dokáže sdělovat  konstruktivně a s pokorou tak, aby její provázení pomohlo k porozumění, růstu a práci na změně těžké životní situace klienta.

Přeji jí i jejím klientům hodně úspěchů!!

PhDr.Ivana Veltrubská

Vaše práce na mě působila velmi dobře a hlavně, jsou prostě vidět výsledky a to je na tom moc príma. Když se programy v hlavně trochu přenastaví a člověk si dokáže představit věci jinak, dějí se někdy velké věci. A u Vás to tak je, je to účinné. A já to mohu sama na sobě dobře "posoudit", jelikož jsem metod absolvovala moc a moc. Máte pro tu práci dar. A moc mě bavilo, vše odlehčovat humorem a legrací, to mám velmi ráda. Je to úlevné, očistné a živé..

Myslím si, že jsem určitě u Vás nebyla naposledy . Uvidíme, jak to vše teď poplyne. Beru ale terapii u Vás i jako osobní supervizi, jelikož také pracujete v sociální oblasti, tak jsou i Vaše profesní zkušenosti pro mě cenné. Myslím si, že by k Vám měl skoro povinně chodit každý sociální pracovník, hodně by se asi klientům ulevilo.  

Děkuji M. 28.4.2019

 

Dobrý den paní Kyptová, byla jsem u vás na terapii a vy jste mi říkala ať vám za týden napíšu tak píšu: vše dobré - večer  se nebojím, na kolo vytahuji spíš já mamku s tou vodou také něco pociťuji dokonce už maluji svou první mandalu. Naschledanou a hezké dny. Eva (10 let)

 

Ahoj Jitko,

u mě probíhají změny už od soboty, opravdu cítím jinou energii a hodně starých bolestí odpuštěných, uvolněných, jako kdyby ze mně spadl balvan. Cestou domů, syn usnul, jsem měla v hlavě hodně myšlenek, ráda přemýšlím při jízdě autem, takový druh meditace  Mám před očima i některé "scény" z Tvého napojení. Jsi úžasná a jsem velmi ráda, že jsem Tě mohla poznat. 

Uvidíme, co vše ještě vyplyne, zatím vnímám jen samá pozitiva. I s mamkou to bylo takové jiné, volnější. Dřív spíše upjaté jako kdyby i ona odhodila masku, ale jen trochu. Vůně z lahvičky je pro mne až omamná a uklidňující. Se synem jsme se uvítali a bylo to jiné, byl usměvavý, plný energie, žádné vzdory ze změny prostředí. Když mám o sobě pochybnosti, vzpomenu si na slova: "Dávám Ti důvěru." Stejně tak jsem dala důvěru i jemu, aby se přestal strachovat a mohl se volněji nadechnout.

Andrea   

Já bych Tě opravdu každému naordinovala, jsi zázrak na této planetě a je mi ctí, že jsem mohla být Tvou klientkou. Nikdy jsem nepotkala tak skvělého terapeuta. Je nepopsatelné, jak moc jsi mi pomohla. Jsem plna štěstí a lásky a všude ji vidím. Děkuji za to co děláš ❤️Veronika I.

 

Jmenuji se Dana, je mi 27 let a pracuji ve zdravotnictví.

Měla jsem problém sama se sebou, hledala jsem se a na to se navalovaly problémy s rodiči, rozchod s přítelem a k tomu zdravotní problémy. Cítila jsem vztek, samotu, byla jsem smutná a ještě více se uzavírala do sebe. Před svými problémy jsem doslova utíkala a myslela, že se vše vyřeší samo. Až zdraví mě donutilo zastavit a začít přemýšlet co dál. Proto jsem se rozhodla pro terapie.

Už po první terapii jsem cítila úlevu, nahromaděný vztek se postupně dral ven. Přicházelo pochopení, porozumění a uvědomění si proč to tak je a proč se tak cítím. Měla jsem pocit, že se musím změnit, ale hlavně že sama chci a upřímně si přiznat co chci, bylo nejtěžší. Terapie mi otevřely oči i srdce. Dříve jsem viděla jen jednu cestu, jeden směr a nic víc, neměla jsem žádné řešení, prostě to jen přežít. A teď chci „cestovat“, chci si vybrat, jakou cestu zvolím, jakým směrem půjdu a kam. Otevřela a svěřila jsem se rodině, přátelům, před kterými jsem utíkala a nevěnovala se jim. Vyřešila jsem letité trápení s rodiči, které jsem pochopila a přijala. Nyní vím, kde jsem doma a rodina tu bude vždy pro mě. Předchozím vztahem jsem si uvědomila, co chci v budoucnu, jakého chci partnera a svou rodinu. Chci být rovnocennou partnerkou, sama si říct co potřebuji a jak se cítím. Partner, který mi bude naslouchat a bude chápat a respektovat mé rozhodnutí a to jaká jsem.

Při poslední terapii jsem se cítila šťastná, měla jsem chuť skutečně žít a těšit se na nový život, na nový začátek, který mě čeká a přestat se bát neznáma. Naučila jsem se přijímat věci, tak jak přicházejí a být vděčná za každý den kdy žiji svůj život.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Po výcviku Sám sobě partnerem

"Ahoj holky,

také bych velmi ráda poděkovala za pro mě jeden z nejhezčích víkendu v mém životě. Děkuji Jitušce za to, jak to vše krásně naplánovala a jak to bylo báječné a Vám všem za to jaké jste. V pátek jsem přijížděla bez rodiny a v neděli odjížděla s pocity, že jí mám ve Vás. Krásný pocit. Děkuji za to." Mirka

Jmenuji se Edita, žiji v manželství , mám tři skvělé děti a dobrou práci a asi by z toho nikdo neusuzoval, že jsem trpěla depresemi. Pocity sklíčenosti, smutku a beznaděje provázely potřebu ukončit vlastní bytí. Svou práci a děti jsem zvládala jen s velkým vypětím a pokud to jen trochu šlo, zavírala jsem se do ložnice. Odtud, prostřednictvím internetu a telefonu, jsem hledala terapeuta, který by mě vzal "na pojišťovnu". Na táborsku krom psychiatrů,  u kterých jsem obávala předepsání antidepresiv, bohužel žádný nebyl.

Začala jsem tedy pracovat s Jitkou. Na osobní konzultaci jsem nebyla schopná dojít, tak má terapie začala nejprve z prostředí v mé ložnici po mailu a po telefon. Po pár dnech jsem pocítila jistou úlevu a neměla jsem problém osobně docházet na konzultace. Má terapie probíhala úspěšně dál a já vše zvládla bez jakékoli medikace. Jsem bez depresí! Poznávám svou duši, léčím své tělo. Chci být zdravá nejen na duši, ale i na těle a Jitka je ten pravý průvodce při sebeobjevování, sebepoznávání a léčení sebe sama.

                          -----------------------------------------------------------------------

Jitku jsem oslovila i v případě mé dcery, která několik let nezvládala  kontakt s nemocnými a postiženými lidmi. Když bylo nutné, aby zašla za svou vážně nemocnou prababičkou do nemocnice, kterou má moc ráda, strach z bezmoci nedokázala překonat. Zápasila sama se sebou…jít či nejít. Volala jsem Jitce, promluvila s dcerou 30 minut  po telefonu a odpoledne už byla dcera v nemocnici za prababičkou a odpoledne mi celá šťastná líčila, jak to všechno zvládla.

Jitka je prostě skvělý terapeut a vřele ji doporučuji všem - zdravým i nemocným…

Moc děkuji za všechny úžasné soboty, které mi umožnily...

... být součástí něčeho, co má SMYSL

... pustit k sobě i to nepříjemné, a to v bezpečném a laskavém prostoru

... zjistit, co je za tím (podívat se pod pokličku toho, co řeším)

... dotknout se společně něčeho, co nás přesahuje

... objevit nové chutě a vůně života

... prožívat každodenní život a všechny emoce ve větší hloubce

... potkat se s vámi dvěma úžasnými průvodkyněmi  a dalšími báječnými ženami

... udělat si krásný den pro sebe a užít si ho naplno se super lidmi

 

Děkuji za laskavost, respekt, důvěru, péči, bezpečný prostor, legraci, krásné zázemí, jídlo, olejíčky, sdílení..

 

S láskou

Petra  S.  4/2022

bottom of page