top of page

Anorexie, sebepoškozování....

Problémy s příjmem potravy, sebepoškozování, úzkostnost, kontrolující chování u dětí a dospívajících jsou obvykle jen symptom. Když se chytíme do jeho spárů, bude ho víc. Symptom je tu proto, aby nám něco v naší rodině ukázal, aby nás přiměl ke změně, něco nás naučil. Nenechte tyto symptomy přerůst v závislosti. Zpozorněte hned v začátku a podívejte se, co se ve vaší rodině děje. Co vám vaše dítě ukazuje? Na co máte skutečně zaměřit pozornost?

Pokud řešíte tato témata, neotálejte, nenechte vše přerůst do chronické fáze. 1. konzultace probíhá pouze s rodiči a trvá 1-2 hodiny. V některých případech na konzultaci s dítětem/dospívajícím nemusí ani dojít. Mnohdy symptom odezní jen změnou přístupu rodičů.

Nepropadejte beznaději . Hospitalizace dítěte v nemocnici obvykle jen zesiluje trauma a symptomy dítěte. Jeden symptom mnohdy nahradí jiný. Pokud to není život ohrožující stav, dejte si společně šanci. Terapie vám pomůže najít zdroje u sebe. A změna bývá trvalá.

Všichni rodiče, kteří se na mně s trápení tohoto druhu obrátili, a oba spolupracovali, byli úspěšní. Společná terapie je naučila spolupracovat a upevnila vzájemné rodinné vztahy.


Rodiče 14leté dívky: "Prošli jsme 2 roky po nejrůznějších psychiatriích, klinikách. Dcera docházela na psychoterapii. Nikdo nám neřekl, že i my rodiče máme jít na terapii, že dceři můžeme pomoci. Obávala jsem se, že manžel nebude spolupracovat, že na tyto věci nevěří. Jsem moc ráda, že paní Vosátková s námi hovořila otevřeně a prakticky. Během jediného měsíce celá situace nabrala jiný spád. Dcera už má 65 kg, studuje na střední škole a anorexie je minulostí. Děkuji :)





Featured Posts
Recent Posts
Archive
Search By Tags
Follow Us
  • Facebook Basic Square
  • Twitter Basic Square
  • Google+ Basic Square
bottom of page